Túl az ötmillió oltáson: 2030-ra a veszettség okozta halálozás felszámolása a cél

Túl az ötmillió oltáson: 2030-ra a veszettség okozta halálozás felszámolása a cél olvasható a bdpst24.hu weboldalán.

Afya programján keresztül az MSD Animal Health elkötelezetten harcol az Egyesült…

A teljes cikk itt olvasható:
Túl az ötmillió oltáson: 2030-ra a veszettség okozta halálozás felszámolása a cél

Ahogy a bdpst24.hu beszámolt ma róla:

Afya programján keresztül az MSD Animal Health elkötelezetten harcol az Egyesült Veszettség Elleni Együttműködés ” Zero by 30″ veszettség-felszámolási célja mellett.

Az MSD Animal Health a veszettség elleni küzdelem világnapján jelentette be, hogy már több, mint ötmillió adag NOBIVAC veszettség elleni vakcinát adományozott a kutyák által közvetített betegség globális szintű felszámolására. A gyógyszervállalat átfogó programja – amely az Afya nevet viseli, ami szuahéli nyelven azt jelenti: egészség – keretében az oltóanyagot olyan civil szervezeteknek juttatta el ingyenesen, amelyek a vakcinát tömeges oltási kampányok keretében adják be a kutyáknak a világ azon területein, ahol a veszettség még mindig elterjedt.   

“Az Afya program részeként már közel kétmillió kutyát oltottunk be a nemzetközileg engedélyezett NOBIVAC veszettség elleni vakcinával – mondta el Luke Gamble, állatorvos, a veszettség ellen küzdő Mission Rabies civil szervezet alapítója. – Célunk, hogy 2030-ra teljesen felszámoljuk a kutyák által közvetített emberi veszettség okozta halálozást. Nyolc évünk van tehát arra, hogy támogassuk a veszettség által leginkább érintett közösségeket Indiában és más országokban, ahol nem jutnak megfelelő oltóanyaghoz és egyéb erőforrásokhoz. Az életmentő, veszettség elleni kutyavakcina folyamatos adományozása segít a 2030-as cél elérésében.”

A veszettség évente mintegy 59 000 ember halálát okozza, akik csaknem fele 15 év alatti gyermek. Részben azért, mert azokban a közösségekben, ahol gyakoriak a veszettség okozta járványok, korlátozott a vakcinákhoz való hozzáférés, és gyakran a veszettséggel kapcsolatos tájékozottság is alacsony szintű. A veszettség terjedése azonban megszüntethető a fertőzött területeken, ha a kutyák legalább 70 százaléka évente megkapja a szükséges oltást. Ehhez tömeges oltóprogramokra van szükség.

“Az MSD Animal Health-szel együttműködve a Rabies Free Africa civil szervezet már több mint 2,5 millió adag NOBIVAC veszettség elleni vakcinát adott be a kontinensen – mondta Felix Lankester állatorvos, a Rabies Free Africa igazgatója. – Emellett azt is kutatjuk, hogy milyen tömeges kutyavakcinázási kampány a legköltséghatékonyabb a cél elérésére. Az Afya program különösen a nehezen elérhető vidéki falvakban és az ott élő afrikai közösségekben támogatja erőfeszítéseinket.”

A veszettség az egyik leghalálosabb betegség, amely egyaránt veszélyes emberre és kutyára. Ez azért elkeserítő tény, mert a veszettség 100 százalékban megelőzhető rutinszerű védőoltással. A kutyák által közvetített veszettség globális gazdasági terhe a becslések szerint évi 8,6 milliárd dollárra tehető. Mivel a kutyák tömeges vakcinázása az emberi veszettség okozta halálesetek megelőzésének legköltséghatékonyabb módja, az ehhez szükséges eszközöket minden rászoruló közösséghez el kell juttatni.  

“Nagy örömünkre szolgál, hogy elértük az ötmillió dózist az MSD Animal Health NOBIVAC veszettség elleni vakcinájának adományozásában, és ezzel segíthetünk felszámolni ezt a halálos betegséget – mondta Ingrid Deuzeman, az MSD Animal Health marketing igazgatója. – Mivel a veszettség felszámolásában az “Egy az Egészség” megközelítést alkalmazzuk, és olyan partnerekkel működünk együtt, mint a Mission Rabies és a Rabies Free Africa, csökkenthetjük a veszettség kockázatát, és egyszerre védhetjük az állatok és az emberek egészségét. Úgy is mondhatjuk, ez egy igazi Egy az Egészség siker.”

  www.missionrabies.com

Tovább az eredeti cikkre: Túl az ötmillió oltáson: 2030-ra a veszettség okozta halálozás felszámolása a cél

Vélemény, hozzászólás?