Az analitika, amely életet ment olvasható a bdpst24.hu weboldalán.
Klinikai kutatás és a gyógyszerfejlesztés felgyorsítása a SAS segítségével Számos életmentő…
A teljes cikk itt olvasható:
Az analitika, amely életet ment
Ahogy a bdpst24.hu beszámolt ma róla:
- Klinikai kutatás és a gyógyszerfejlesztés felgyorsítása a SAS segítségével
Számos életmentő terápia piacra juttatása megköveteli a gyógyszeripari vállalatoktól a klinikai vizsgálatok hatékony tervezését és üzemeltetését, hatalmas mennyiségű adat összegyűjtését és elemzését, valamint a bonyolult szabályozási felülvizsgálati folyamat kezelését. A SAS, a klinikai kutatások elemzése terén vezető szerepet betöltő vállalat, a SAS® Life Science Analytics Framework Azure-on történő telepítése segítségével nagy teljesítményű technológiákat kínál az élettudományi iparág támogatására – beleértve a gépi tanulást, a mesterséges intelligenciát és az IoT-hez kapcsolódó analitikát.
A fejlett analitikai platform – amely egy nyílt, felhőalapú statisztikai számítási környezet a klinikai vizsgálatok elemzéséhez és benyújtásához – segít a gyógyszeripari vállalatoknak eligazodni a klinikai kutatások analitikájának szigorúan szabályozott világában, ezáltal gyorsabban vezethetnek be új terápiákat.
Az analitika ereje a felhőben
Egy új gyógyszer kifejlesztése a gyógyszerkutatástól a hatósági jóváhagyásig több mint egy évtizedig is eltarthat, a költsége pedig milliárdos nagyságrendű. Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerengedélyeztetési Hivatal (FDA), az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) és más szabályozó hatóságok jóváhagyásához szükséges klinikai kutatások hatalmas mennyiségű adatot igényelnek, amelyek kezelése, megosztása és elemzése nehézségekbe ütközhet, ami a betegek jólétét befolyásoló késedelmeket okoz.
A felhőalapú SAS Life Science Analytics Framework integrált és együttműködő környezetet biztosít a klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos információk kezelésére és elemzésére, valamint a vizsgálati eredményeknek az FDA és más globális szabályozó hatóságok általi felülvizsgálatára. Az analitikai megoldással az élettudományi szervezetek értékes betekintést nyerhetnek a klinikai adatokból, csökkenthetik a kockázatokat, növelhetik a hatékonyságot, és felgyorsíthatják az életmentő gyógyszerek piacra kerülését.
A klinikai kutatás felgyorsítása a gyógyszeriparban
„Az elsődleges cél a gyógyszerek engedélyeztetése, hogy azok eljuthassanak a betegekhez. Minél gyorsabban sikerül ezt elérni, annál több életet vagyunk képesek megmenteni” – mondta Bhawna Goel, a washingtoni székhelyű Gunvatta kutatási szervezet vezérigazgatója, amely segít ügyfeleinek a gyógyszeripari és biotechnológiai vállalatok, kórházak és szolgáltatói csoportok által előállított klinikai és egészségügyi adatok terrabájtjainak összegyűjtésében, kezelésében, elemzésében és vizualizálásában.
A SAS Life Science Analytics Framework segítségével a Gunvatta képes volt modernizálni a klinikai vizsgálatok megközelítését. A szervezet segít az élettudományi szervezeteknek a biztonságos adathozzáféréssel biztosítani az adatok és eredmények hitelesítését, ellenőrzési nyomvonalat vezetni, és jelenteni az adataikat az egészségügyi hatóságoknak, például az FDA-nak.
„A SAS Life Science Analytics Framework legnagyobb előnye, hogy az analitikai platform felhőalapú. Úgy érzem, hogy a SAS 15-20 lépéssel előrébb ugrott, mint ahol a piac tart” – tette hozzá Goel.
Élvonalbeli klinikai kutatási eszközök kifejlesztése
A SAS élettudományi szakértői a DIA (Drug Information Association) éves találkozóján osztották meg a klinikai vizsgálati műveletek kiválóságának és innovációjának előmozdítására szolgáló újgenerációs megközelítéseket. Itt mutatták be a SAS Clinical Enrollment Simulation Cloudot – egy felhő-natív, SAS® Viya® 4 alapú megoldást –, amely lehetővé teszi a kutatóintézetek számára, hogy virtuális világban szimulálják az összetett klinikai vizsgálatok beiratkozási folyamatának kimenetelét, ami gyorsabb és előremutatóbb vizsgálati terveket eredményez.
Az új SaaS-ajánlat – amely még az idén elérhető a Microsoft Azure Marketplace-en – egy nagy teljesítményű, diszkrét eseményszimulációs elemzőmotor segítségével modellezi a klinikai vizsgálatok beiratkozási folyamatát.
Modernizált klinikai vizsgálatok
Míg a jelenlegi klinikai kutatás-fejlesztési modell akadálya lehet a biztonságos, költséghatékony terápiák létrehozásának, a COVID-19 világjárvány és más események új feltételeket is teremtettek.
„Az élettudományi iparágra nagy hatást gyakorolt a világjárvány alatt a digitális átalakulás felgyorsulása és a klinikai kutatás modernizációja” – jelentette ki Simon Tilley, a SAS egészségügyi és élettudományi termékigazgatója. „Míg a klinikai kutatások korszerűsítésének üzleti előnyei közé tartozik a jelentős költségmegtakarítás, a hatékonyság javítása, a hatósági jóváhagyáshoz szükséges idő felgyorsítása és a piacra jutás felgyorsítása, a betegek azok, akik a legtöbbet nyerhetnek a klinikai vizsgálatok innovációjából.”
Tovább az eredeti cikkre: Az analitika, amely életet ment